Close

AFFIDAVITS OF ULB CANDIDATES 2022

FINAL CANDIDATES LIST  (ULB 2022)
SL.NO. NAME OF THE MUNICIPALITY / NAC VIEW / DOWNLOADD
1 Athmallik FINAL CANDIDATES LIST FOR Athamallik NAC ULB 2022
2
3

 

Angul Municipality
WARD NO. NAME OF THE CANDIDATE NOMINATION DATE AFFIDAVIT
1 1. Sukanti Das

2.Anirudha Das

3.Dibyanish Swain

4.Pratima Behera

04/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

SUKANTI DAS -WARD 1

ANIRUDHA DAS WARD 1

Dibyanish Swain Angul ward 1

Pratima Behera Angul ward 1

2 1. Lipika Naik

2.  Usha Samal

3. Ullas Sahoo

4.Madhumita Kar

5.Rijwan Begum

05/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

Lipika Naik ward 2

Usha samal- ward 2

Ullas Sahoo – ward 2

Madhumita Kar Angul ward 2

Rijwana Begum Angul ward 2

3 1. Manjulata Dehury

2.Suhana Begum

3.Sumitra Behera

05/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

Manjulata Dehury – ward 3

Suhana Begum Angul ward 3

Sumitra Behera Angul ward 3

4 1. Sangita Devi Bagrodia

2.Anupama Sahoo

05/03/2022

05/03/2022

SANGITA DEVI BAGRODIA -WARD 4

Anupama sahu Angul ward 4

5 1. Bhimsen Mandothia

2. Mohan Pradhan

3. Jalandhar Garnaik

4.Ranjit Mandothia

06/03/2022

04/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

Bhimsen Mandothia Ward 5

Mohan Pradhan – ward 5

Jalandhar Garnaik – Ward 5 Ranjit Mandothia Angul ward 5

6 1. Susil Mukhi

2.Raghubir Sing

3.Rajesh Kumar Seksaria

4.Kishore Kumar Samal

06/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

Susil Mukhi Angul ward 6

Raghubir Singh Angul Ward-6

rajesh kumar Seksaria Angul ward 6

Kishore Kumar sharma Angul ward 6

7 1. Rasmi ranjan sahu

2. Sanjeeb sahoo

06/03/2022

05/03/2022

Rasmi ranjan sahu ward 7

Sanjeeb sahoo Angul Ward 7

8 1.Bichitra naik

2. bishnu Charan Mishra

3. Biju Bhoi

4. Kailash Chandra Pradhan

06/03/2022

07/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

Bichitra Naik Angul ward 8

bishnu Charan Mishra- ward 8

Biju Bhoi – ward 8

Kailash Chandra Pradhan- ward 8

9 1. Dharmendra Nath Mishra

2. Purna Chandra Rout

3. Soumya Sahoo

06/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

Dharmendra nath mishra-angul-ward 9

Purna Chandra Rout Angul ward 9

soumya sahoo-angul-ward 9

10 1. Suprava Kar

2. Tuni Pradhan

05/03/2022

05/03/2022

SUPRAVA KAR WARD 10

Tuni pradhan Angul ward 10

11 1. Swetapadma Mishra

2.Dilip kumar Sahoo

3.Kartik Parida

4.Manoj Kumar Naik

5.Pravanjana Pradhan

04/03/2000

06/03/2022

07/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

SWETAPADMA MISHRA WARD 11

Dillip kumar sahu Angul ward 11

Kartika Parida Angul ward 11

manoj kumar naik angul ward 11

pravanjana pradhan-angul-ward 11

12 1.Jyotsnarani Mandal

2. Snehalata Maharana

3. Mamata Maharana

06/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

Jyostnarani Mandal Angul ward 12

Snhalata Maharana- ward 12

Mamata Maharana -Ward 12

13 1. Sujata Palar

2.Abhisekh Pradhan

3.Jagadish Nayak

05/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

Sujata Palar ward 13

Abhisekh Pradhan Angul ward 13

Jagadish Nayak Angul 13

14 1.Sulochana Dwivedy

2.Nirupama Nath

06/03/2022

05/03/2022

Sulochana Dwivedy Angul ward 14

Nirupama Nath Angul ward 14

15 1.Binati naik

2.Santoshini Naik

04/03/2022

06/03/2022

Binati Naik Angul ward 15

Santoshini Naik Angul ward 15

16 1.Biswaranjan Panigrahi

2.Sadananda Panda

3. Prabir Kumar Jena

06/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

Biswaranjanjan panigrahi-angul-ward 16

Sadananda Panda Angul ward 16

Prabir Kumar Jena – ward 16

17 1. Sita Soren

2.Sanjukta Nanda

3.Sari pradhan

05/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

SITA SOREN – WARD 17

Sanjukta Nanda Angul ward 17

Sari pradhan-angul ward 17

18 1.Tushar Sethi

2.Susamarani Sethi

3.Sankar Sethi

05/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

Tusar sethi Angul ward 18

Susamarani Sethi Angul ward 18

Sankar Sethi Angul ward 18

19 1.Balaram Jena

2.Bhagaban Mohanty

3. Kallola Kanta Sahu

05/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

Balaram Jena Angul ward 19

Bhagaban Mohanty Angul ward 19

Kallola Kanta Sahu – ward 19

20 1.Rakhi Sethi 05/03/2022 Rakhi Sethi Angul ward 20
21 1.Sakuntala Das

2.Padmalaya nanda

3.Bhagabati Thapa

4.prashanta kumar nayak

05/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

04/03/2022

Sakuntala Das Angul ward 21

Padmalaya nanda Angul ward 21

Bhagabati Thapa Angul ward 21

prasanta kumar nayak-angul-ward 21

22 1. Rasmita Das

2. Swagatika Sahoo

3. Khusbbu Agrawalla

4. Pragyan Das

05/03/2022

07/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

RASMITA DAS – WARD 22

Swagatika Sahoo – ward 22

Khusbbu Agrawalla – ward 22

Pragyan Das -Ward 22

23 1. Reshma

2. Bimala Devi

3. Suryasnata Sahu

4. Suryasnata Sahu

5. Balbir singh Angul

06/03/2022

07/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

Reshma Ward 23

Bimala Devi – Ward 23

Suryasnata Sahu – ward 23

Suryasnata sahu ward 23

Balbir singh – ward 23

Chairperson Candidate 1. Akshaya Kumar  Samant

2. Bapuji pradhan

3. Dillip Kumar Pradhan

4. Guru prasad Pradhan

5. Guru prasad Pradhan

6. Prapa Prasad Nanda

7. Dillip Kumar Pradhan

06/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

07/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

Akshya samanth

Bapuji pradhan

Dillip Kumar Pradhan

Guru prasad Pradhan

Guru prasad Pradhan

Prapa Prasad Nanda

Dillip Kumar pradhan Angul

 

Talcher Municipality
WARD NO. NAME OF THE CANDIDATE NOMINATION DATE AFFIDAVIT
1 1.  Ashif Khan

2. Sukanta Ray

3. Santosh Kumar Behera

4. Rashmiranjan Tungasamanta

05/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

04/03/2022

ward No.01 Ashif Khan

Ward No.01 sukanta Ray

ward No.01 Santosh kumar Behera

Ward No.01_Rashmiranjan Tungasamanta

2 1. Girija Shankar Mishra

2. Gyanesh kumar Mishra

3. Jashobanta Mishra

05/03/2022

06/03/2022

07/03/2022

Girija Shankar Mishra ward No.02

Gyanesh kumar Mishra ward No.02

Jashobanta Mishra Ward No.02

3 1. Lipika Behera

2. Lisna Sitha

05/03/2022

06/03/2022

Lipika Behera Ward No.03

Lisna Sitha Ward No.03

4 1. Jasobant Das

2. Laxmidhar Samal

3. Jagannath Garhnayak

06/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

Jasobant Das Ward No.04

Laxmidhar Samal Ward No. 04

Jagannath Garhnayak Ward No.04

5 1. Prafulla Naik

2. Sanjib Kumar Behera

3. Bishu Behera

06/03/2022

04/03/2022

06/03/2022

Prafulla Naik Ward No.05

Sanjib Kumar Behera Ward No.05

Bishu Behera Ward No.05

6 1. Jitendra Kumar Das

2. Pitambar Das

3. Ganapati Sahu

4. Alok Bhutia

5. Jitendra Bhutia

07/03/2022

07/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

04/03/2022

Jitendra Kumar Das Ward No.06

Pitambar Das Ward No.06

Ganapati Sahu Ward No.06

Alok Bhutia Ward No.06

Jitendra Bhutia Ward No.06

7 1. Urmila Behera

2. Gayatri Behera

3. Kanchan Kumari Behera

04/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

Urmila Behera Ward No.07

Gayatri Behera Ward No.07

Kanchan Kumari Behera ward No.07

8 1.  Balaram Behera

2.  Santosh Behera

06/03/2022

04/03/2022

ward No.08 Balaram Behera

ward No.08 Santosh Behera

9 1. Anjana Mohapatra

2.  Kabita Maharana

3.  Mamata Rout

4.  Pankajini Mohanty

05/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

04/03/2022

Ward No.09 Anjana Mohapatra

Ward No.09 Kabita Maharana

Ward No.09 Mamata Rout

Ward No.09 Pankajini Mohanty

10 1. Abinash Kanungo

2. Ajit Kumar Sahoo

3. Bichitra Kumar Das

4. Pradeep Maharana

5. Pitambar Das

05/03/2022

04/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

03/03/2022

Ward No.10_Abinash Kanungo

Ward No.10_Ajit Ku.ar Sahoo

Ward No.10_Bichitra Kumar Das

Ward No.10_Pradeep Maharana

Ward No.10_Pitambar Das

11 1.  Mamata Naik

2.  Nirupama Pattanaik

3. Pinki Naik

4.  Pratima Naik

5.  Rebati Naik

07/03/2022

07/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

Ward No.11 Mamata Naik

Ward No.11 Nirupama Pattanaik

Ward No.11 Pinki Naik

Ward No.11 Pratima Naik

Ward No.11 Rebati Naik

12 1. Ajay ranjan Das

2. Birendra Kumar Khandual

3.  Gobinda Chandra Hansada

4.  Laxman Moharana

5. Narayan Sethi

6.  Sanjib Kumar Garhnayak

7. Santosh Kumar Pattanaik

8.  Sibendra Behera

07/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

Ward No.12 Ajay ranjan Das

Ward No.12 Birendra Kumar Khandual

Ward No.12 Gobinda Chandra Hansada

Ward No.12 Laxman Moharana

Ward No.12 Narayan Sethi

Ward No.12 Sanjib Kumar Garhnayak

Ward No.12 Santosh Kumar Pattanaik

Ward No.12 Sibendra Behera

13 1. Rupashree Swain

2.Sujata Behera

05/03/2022

06/03/2022

Ward No.13_Rupashree Swain

Ward No.13_Sujata Behera

14 1. Balabindar Kour

2.Lisarani Sahoo

06/03/2022

05/03/2022

Ward No.14_Balabindar Kour

Ward No.14_Lisarani Sahoo

15 1.  Anjana Moharana

2. Kabita Behera

3.  Kumari Sethi

4. Sabita Paul

05/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

04/03/2022

Ward No.15 Anjana Moharana

Ward No.15 Kabita Behera

Ward no.15 Kumari Sethi

Ward No.15 Sabita Paul

16 1.Abinash Mohanty

2.Biranchi Mohanty

3.Swadhin Thamba

07/03/2022

07/03/2022

06/03/2022

Ward No.16_Abinash Mohanty

Ward No.16_Biranchi Mohanty

Ward No.16_Swadhin Thamba

17 1.Ambika Behera

2. Manini Khatua

3.Mina Khatua

07/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

Ward No.17 Ambika Behera

Ward No.17 Manini Khatua

Ward No.17 Mina Khatua

18 1.Banita Sahu

2.Leena Sahoo

04/03/2022

06/03/2022

Ward No.18_Banita Sahu

Ward No.18_Leena Sahoo

19 1.subhadra Barik

2.Subhashree Subhasmita Pradhan

05/03/2022

05/03/2022

Ward No.19 subhadra Barik

 Subhashree Subhasmita Pradhan

20 1.Balmiki Prasad Keshari

2.Bhagirathi Naik

3.Bipin Naik

4.Rajkishore Dash

5.Tukun Mohapatra

6. Santanu Kumar Mishra

06/03/2022

05/03/2022

07/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

04/03/2022

Ward No.20_Balmiki Prasad Keshari

Ward No.20_Bhagirathi Naik

Ward No.20_Bipin Naik

Ward No.20_Rajkishore Dash

Ward No.20_Tukun Mohapatra

Ward No.20_Santanu Kumar Mishra

21 1.Anita Biswal

2. Rajlaxmi Naik

3.Tarabati Sahoo

06/03/2022

05/03/2022

07/03/2022

Ward No.21 Anita Biswal

Ward No.21 Rajlaxmi Naik

Ward No.21 Tarabati Sahoo

Chairperson Candidates 1.Bankanidhi Mohapatra

2.Basanta Kumar Sahoo

3.Jajati Keshari Pattanaik

4.Manas Ranjan Bai

5. Narayan Moharana

6.Pabitra Bhutia

7. Pitambar Das

8. Ranjit Kumar Mohapatra

06/03/2022

07/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

03/03/2022

04/03/2022

03/03/2022

05/03/2022

Chairperson Bankanidhi Mohapatra

Chairperson Basanta Kumar Sahoo

Chairperson Jajati Keshari Pattanaik

Chairperson Manas Ranjan Bai

Chairperson Narayan Moharana

Chairperson Pabitra Bhutia

Chairperson Pitambar Das

Chairperson Ranjit Kumar Mohapatra

 

Athamallik NAC
WARD NO. NAME OF THE CANDIDATE NOMINATION DATE AFFIDAVIT
1 1. Abanti Munda

2. Prasanti Mallik

3.sili Munda

06/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

ABANTI MUNDA – WARD NO 1

Prasanti Mallik Ward. 01

sili Munda-ward-01(07_03_22) Councilor

2 1. Nafil Khan

2.Pruthviraj Behera

3. Ibrahim Khan

4.Hussen Mohammod

06/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

NAFIL KHAN WARD 2

 Prithviraj Behera

Ibrahim Khan Councilor ward no 02

Ward 2 HUSSEN MOHAMMOD

3 1.Sabíta Kañàr

2.Kunti Kanar

3.Priti Naik

06/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

Sabíta Kañàr Wàrd Nó 03 Dt,6,3,22

Kúñtí Kàñàr Ward No 3 Dt 6,3,22

Priti Naik ward No-03

4 1.Mandodari Behera

2.Namita Ranabhainsa

3.Chandini naik

06/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

Mandodari Behera-04 Councilor

Namita Ranabhainsa, Ward No-04

Chandini Naik Councilor Ward no-4

5 1.Pradeep Kumar Danta

2. Debabrata pradhan

3.Sambit Sourabh

05/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

Pradeep Kumar Danta ward no 05

DEBABRATA PRADHAN WARD  05

Sambit Sourabh Das ward no-05

6 1.Dandapani Giri

2.Anil Kumar Panigrahi

3.Gadadhar Swain

4.Suraj kumar Pradhan

06/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

05/03/2022

Dandapani Giri, Ward No-06, Councilor

Anil Kumar Panigrahi Ward no-06

Gadadhar Swain Councilor Ward no-06

Suraj Kumar Pradhan councilor ward -06

7 1.srabana kheti

2.Parameswar Naik

3.Nutan Behera

4.Lali Naik

06/03/2022

05/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

srabana kheti wd – 07

pàràméswar Ñaík Ward-07 dt,5,3…22

Nútàñ Behérà Wàrd Nó 07 dt,5…3…22

Lalia Naik Councilor ward no-07

8 1. Bishnupriya Mishra

2.Ranjumala Mahar

3. Sasmita Acharya

4.Indira Sahu

06/03/2022

05/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

BISHNUPRIYA MISHRA – WARD NO 8

RANJUMALA MAHAR- WARD NO 8

SASMITA ACHARYA WARD NO 8

Indira Sahu Councilor Ward no-8

9 1.  Susanta Pradhan

2.Jayananda Jyotisray

3.Santosh Kumar Hota

 

4.Debendra Pradhan

5.Priya ranjan Sahoo

6.Dipak pande

05/03/2022

07/03/2022

04/03/2022

 

06/03/2022

06/03/2022

06/03/2022

SUSANTA PRADHAN WARD 9

Jayananda Jyotisray ward no 9

SANTOSH KUMAR HOTA Santosh Kumar Hota

DEBENDRA PRADHAN WARD NO 9

Priya ranjan Sahoo-Ward- 9

Dipak pande Councilor Ward no- 9

10 1. Sarita Panigrahi

2.Liza Pradhan

3.Sonali Rout

06/03/2022

07/03/2022

04/03/2022

SARITA PANIGRAHI WARD NO 10

Liza Pradhan, Councilor Ward 10

SONALI ROUT Sonali Rout 2

11 1.puspanjali dehuri

2.Pinky Bagha

05/03/2022

06/03/2022

puspanjali dehuri-Ward 11

Pinky Bagha Councilor ward no-11

Chairperson Candidates 1. Nihar Hota

2.Asha Kumari Sahoo

3.Sarju Sing Samant

4.Jagamaya Priyadarsani Mahapatra

5.Ranjita Sing

03/03/2022

06/03/2022

07/03/2022

04/03/2022

06/03/2022

Nihar Hota,  Nihar Hota 2,

Asha Kumari Sahoo

Sarju Singh Samant

JAGAMAYA PRIYADARSINI MAHAPATRA

Ranjita sing